page-header

Mikropolia – cykl warsztatów

Zapraszamy na nowy cykl warsztatów!

„MIKROPOLIA – obiekty małej architektury i rzeźby dla przestrzeni publicznej Warszawy” to skierowany do dzieci i młodzieży cykl warsztatów poświęconych kształtowaniu przyjaznej przestrzeni publicznej oraz wprowadzaniu współczesnych interwencji rzeźbiarskich i architektonicznych w historyczną tkankę miasta.

Podczas warsztatów uczestnicy zaprojektują makiety i modele obiektów małej architektury i rzeźb, a następnie „wmontują” je w przestrzeń Warszawy przy pomocy kolażu fotograficznego. Dzięki temu będą mieli szansę na nowo spojrzeć na znane, historyczne miejsca i nadać im dodatkową funkcję czy znaczenie.

Celem warsztatów jest pobudzenie wyobraźni i kreatywności uczestniczek i uczestników oraz ukazanie im, że za pomocą twórczości artystycznej mogą aktywnie zmieniać przestrzeń swojej dzielnicy czy osiedla. Wszystkie fotograficzne wizualizacje stworzonych obiektów zostaną zaprezentowane na wystawie podsumowującej projekt.

Nowy cykl warsztatów przeznaczony jest dla uczniów warszawskich szkół podstawowych.

Poprowadzą je artyści rzeźbiarze: dr Paweł Mysera, Marta Gruzd i Ewa Łuczak – absolwenci i wykładowcy Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zajęcia odbędą się w okresie od października do grudnia 2020 roku
w Szkole Podstawowej nr 85 im. Benito Juareza w Warszawie.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy,
Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków.

 

Warsztaty są realizowane przez fundację ARTinTRANSLATION.

logo