warsztaty twórcze SYMBOL/ZNak

O projekcie

warsztaty maj 2019, fudacja ARTinTRANSLATION

Symbol/Znak Warsztaty Twórcze to cykl nieodpłatnych, edukacyjnych warsztatów interdyscyplinarnych z obszaru sztuki współczesnej przeprowadzonych przez artystów wizualnych – Martę Gruzd (rzeźbiarskie), Ewę Łuczak (malarsko-fotograficzne) i Aleksandra Prowalińskiego (malarskie).

Uczestnikami i odbiorcami projektu są mieszkanki i mieszkańcy Warszawy. Artyści w swoich działaniach skupili się na aspektach związanych z edukacją kulturalną uczestników i ich aktywizacją w dziedzinie twórczości artystycznej.

Powstały dzieła wykorzystujące mieszane techniki malarskie, rzeźbiarskie i fotograficzne. Ich autorami są wszyscy uczestnicy warsztatów.

Na warsztaty złożyły się trzy cykle:

  • „Symbole ludowe w sztuce” – prowadzący Aleksander Prowaliński
  • „Symbol w przestrzeni publicznej. Rzeźby dla Warszawy”
    – prowadząca Marta Gruzd
  • „Symbole kryjące się w snach” – prowadząca Ewa Łuczak

O prowadzących

Aleksandr Prowaliński

malarz, grafik, reżyser światła i scenograf

Pochodzi z białoruskiego miasta Mohylew, jest absolwentem Mińskiego Państwowego Uniwersytetu Artystycznego i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W swoich pracach skupia się na procesie powstawania dzieła sztuki oraz na energii i dynamice, które towarzyszą kreacji.

Marta Gruzd

rzeźbiarka

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wielokrotnie brała udział w wystawach i akcjach artystycznych. Zajmuje się rzeźbą i rysunkiem, prowadzi warsztaty ceramiczne w Bemowskim Centrum Kultury.

Ewa Łuczak

artystka wizualna

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zajmuje się rzeźbą, fotografią, tworzeniem filmów dokumentalnych i instalacji wideo. Współprowadzi fundację ARTinTRANSLATION.

Warsztaty odbywały się w Warsztacie Warszawskim,
pl. Konstytucji 4, 00-552 Warszawa
w dniach 14, 19, 24, 26 i 28 maja oraz 2 czerwca 2019 roku.

Organizator:
Fundacja ARTinTRANSLATION

Finansowanie

Projekt został dofinansowany ze środków
Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

LOGO_SRODMIESCIE_biale_wspolfinansowanie